ED Group a.s.

Zahájení výstavby: 02 / 2016     |     Dokončení výstavby: 10 / 2017

O projektu

V roce 2017 byl zkolaudován developerský projekt RESIDENCE CASTLE VIEW na Praze 4, na Kavčích horách, v Podolí, který tvoří 5 bytových domů navržených na čtvercových a obdélníkových půdorysech. Chloubou RESIDENCE CASTLE VIEW jsou výhledy do okolí. Za zmínku stojí především pohled na oba pražské hrady, Vyšehrad a Pražský hrad, které jsou téměř v zákrytu. Také výhledy na velkou část údolí Vltavy nebo protilehlý Barrandov zvyšují atraktivitu projektu.

V rezidenčním komplexu bylo zkolaudováno 43 bytových jednotek ve dvou pětipatrových a třech šestipatrových bytových domech s dispozicemi od 2kk do 5kk a podlahovou plochou od 56 m2 do 316 m2. Bytové jednotky umístěné v přízemí mají vlastní zahradu, ostatní byty terasu. Ke každému bytu samozřejmě náleží minimálně jedno parkovací stání a sklepní kóje. Velkou pozornost investor věnoval standardnímu vybavení na vysoké úrovni a použití kvalitních materiálů.

Společným cílem investora a architektů bylo navrhnutí takového projektu, který bude splňovat vše, co nabízí současná moderní architektura, přirozeně zapadne do místní zástavby, nenaruší její dosavadní ráz a přitom vytvoří bydlení pro klienty s potřebami a vkusem 21. století.

SLOVO ARCHITEKTA

Investorem vybraný pozemek v lokalitě Kavčí hory v Podolí má jedinečnou polohu, jelikož se nachází na samé hraně kopce, a tím nabízí neopakovatelné výhledy do okolí. Nový komplex pěti bodových domů nahrazuje administrativní budovu, která svou výškou a objemem narušovala stávající, převážně vilovou zástavbu. Proto jsme raději navrhli více domů menšího měřítka, abychom se přizpůsobili vilové zástavbě. Použití vysokého řádu na fasádách navíc nové domy opticky snižuje.

Železobetonovou konstrukci odlehčí velké prosklené plochy, které zároveň zajistí dostatečný přísun denního světla a celý interiér se tak prosvětlí. Příjemnému měřítku celého komplexu napomáhá i použití kontrastních materiálů na fasádách jednotlivých domů. Střídá se zde světlý hladký pohledový beton s výrazně strukturovanou hrubou omítkou tmavé barvy. Zahrady plné zeleně a vzrostlých stromů, mezi jednotlivými domy, oživí život ve městě.

Ing. arch. Malý, Ing. arch. Adámek